Ať již s RC modely začínáte, nebo jste dlouholetý nadšenec, dobrá rada se vždy hodí. Naše poradna je místem, kde se dozvíte informace o výběru vhodného modelu, trasy a místa ideální pro váš trénink i tipy pro samotné modelářství. Níže pro vás máme připravené základní informace o RC modelech. Další rady naleznete v našem blogu. A pokud ani tam nenajdete, co hledáte, navštivte nás na naší prodejně nebo nám napište!

Jak vybrat RC model

Při výběru RC modelů bychom měli dbát na několik základních kritérií. Především na to, jaký mají pohon a výkon, typ vysílače a účel použití - indoor/outdoor. A v neposlední řadě na dobu, po kterou vydrží ovládání i samotný RC model nabitý.

Pohony RC modelů

Existují dva typy pohonů RC modelů, a to spalovací nebo elektrické motory, kdy většinou převažují ty elektrické. Dají se pořídit i RC modely bez pohonu, jako jsou plachetnice či lehké větroně.

 

Modely pro začátečníky a pokročilé

Při výběru RC modelů se dále soustředíme na složitost zařízení. Na trhu existují RC modely pro začátečníky, které mají velmi jednoduché ovládání a jejich řízení zvládnou bez větších problémů i děti. U RC modelů pro pokročilé si pak můžete vybrat z mnoha nadstandardních funkcí, které učiní hru ještě zábavnější, ale také složitější. Zajímá vás více? Neváhejte nás kontaktovat!

Dálkové ovládání a jeho dosah

Dálkové ovládání je důležitou součástí RC modelů s jeho pomocí jste schopni ovládat všechny pohyby a funkce vašeho modelu. Základním parametrem je typ přenosu signálu. U modelů pro indoor použití postačí IR přenos s dosahem v řádech metrů, pro outdoor použtí MHz nebo moderní GHz. U vysílačů s GHz přenosi nehrozí riziko nežádoucího rušení. Dražší vysílače mají integrované LCD pro detailní přizpůsobení ovládání.

 
nakupujte na splátky
Kategorie